חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תא"מ (אשקלון) 1669-09 - אבי יפרח נ' חיים וייס, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (אשקלון) 1669-09 - אבי יפרח נ' חיים וייס

תא"מ (אשקלון) 1669-09


אבי יפרח

נ ג ד

חיים וייס


בית משפט השלום באשקלון

[10.04.2011]

 

כב' הרשמת עפרה גיא

 

החלטה

 

 

1. בפניי מונחת בקשה להורות למשיב להפקיד ערובה בסך 10,000 ₪ להבטחת הוצאות משפט של המבקש בגין תובענה שהגיש המשיב בתיק זה. הבקשה הוגשה בהתאם לתקנה 519 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד- 1984 (להלן: "התקנות").

 

2. ברקע הדברים עומדת תביעה שהגיש המשיב כנגד המבקש בגין חוב כספי בסך 22,000 ₪ אשר לטענתו הוא חב לו. על פי כתב התביעה התובע (המשיב) שהינו קבלן שיפוצים, ביצע עבור הנתבע (המבקש) עבודות בניית ממד"ים וטיח על פי בקשתו, אך טרם קיבל את מלוא התמורה על עבודתו.

 

3. לטענת המבקש במסגרת בקשות שהוגשו בתיק חויב המשיב בתשלום הוצאותיו ואלו לא שולמו עד היום. כך טען שהמשיב חוייב לשלם הוצאותיו בגין הוצאות הבקשה לביטול עיקול זמני שהוטל בסך של 1500 ש"ח בצירוף מע"מ וכן סך נוסף של 500 ₪ בצירוף מע"מ מאחר ונדחתה בקשה לתיקון כתב תביעה.

 

4. לטענתו, המשיב משתמש לרעה בהליכים הדיוניים הפתוחים בפניו ונוקט בהליכים מרובים ומופרכים אשר נדחו כולם על ידי בית המשפט. כך גם ציין שהתביעה המקורית שהוגשה כנגד בתו של המבקש נמחקה בהיעדר יריבות בין הצדדים. לטענתו לא רק שההליכים הרבים והמיותרים מסבים לו הוצאות כבדות, אלא שעל פי התנהגות המשיב עד כה ניתן לראות כי אין בכוונתו לשלם הוצאות משפט אשר נפסקו וייתכן אף שלא ניתן יהיה לגבות הוצאות שייפסקו כנגדו בעתיד וההליכים הרבים שנדחו, מעידים על כך שמדובר בתביעת סרק אשר סיכויי קבלתה נמוכים מאוד.

 

משכך, עתר המבקש להורות על הפקדת סך של 10,000 ₪ וזאת בשים לב לכך שחובו של המשיב למבקש עומד כבר על 15% מסך תביעתו ונכון להיום החוב בתיק ההוצאה לפועל שנפתח כנגד המשיב עומד על סך של 3200 ש"ח.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח