חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תא"מ (אשקלון) 4781-11-17 - שרחה צקר נ' המוביל ז'ק יולזרי רמלה בע"מ, פסק-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (אשקלון) 4781-11-17 - שרחה צקר נ' המוביל ז'ק יולזרי רמלה בע"מ

תא"מ (אשקלון) 4781-11-17

שרחה צקר

ע"י ב"כ עו"ד עמרי יוספי

נ ג ד

המוביל ז'ק יולזרי רמלה בע"מ

בית משפט השלום באשקלון

[21.03.2019]

בפני הבכירה עידית כלפה כב' הרשמת

באמצעות כלל חברה לביטוח בע"מ) ע"י ב"כ עו"ד אבן ימין איילה

פסק-דין

 

1. תביעה לתשלום נזק שנגרם לרכב התובע באירוע תאונתי מיום 18.10.17 בו היו מעורבים רכבי הצדדים.

2. לטענת נהג רכב התובעת בעת שנסע בנתיבו כדין אוטובוס הנתבעת שנסע בנתיב סמוך לו סטה אל נתיבו ופגע בצדו השמאלי אחורי של רכב התובע, כתוצאה מכך הרכב הסתחרר ונעצר במעקה הבטיחות.

לטענת נהג אוטובוס הנתבעת נסע בנתיבו כדין כשלפתע רכב התובע הגיח מימין לו וניסה לעקוף אותו במרווח צר שנוצר בין האוטובוס לבין רכב צד ג', נהג האוטובוס בלם בלימת חירום, אך לא ניתן היה למנוע את התאונה.

3. לאחר ששקלתי בטענות הצדדים, שמעתי את העדויות ועיינתי בכל הראיות הקיימות, הגעתי לכלל מסקנה כי האחריות להתרחשות התאונה מוטלת במלואה על נהג רכב הנתבעת, שכן שוכנעתי כי גרסת התובע הינה הגרסה המסתברת ביותר ואשר מתיישבת עם כלל הראיות והנסיבות, הכל כפי שיובהר להלן.

מאחר שתובענה זו נדונה בסדר דין מהיר, הרי שלפי הוראות תקנה 214טז(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984, על פסק הדין להיות מנומק באופן תמציתי.

4. אין מחלוקת בין הצדדים כי רכב התובע נסע בנתיב הימני והאוטובוס נסע בנתיב האמצעי מבין שלושת הנתיבים בכביש, ובסמוך לרכב התובע. שני הנהגים העידו על כך, ומכאן ברור שהאמור בטופס ההודעה, שכפי הנראה נמסר טלפונית ושאף איננו חתום, כי רכב התובע נסע בנתיב השמאלי אינו אלא טעות של מי שקלט את ההודעה שנמסרה (או אולי בשל קשיי שפה).

יצוין עם זאת כי גרסתו הבסיסית של התובע מצוינת במלואה בטופס ההודעה, לרבות המוקד הראשוני של הפגיעה, בצד שמאלי אחורי, והעובדה כי הרכב הסתחרר בכביש כתוצאה ממנה.

עוד יצוין באשר לטופס ההודעה כי אמנם עולה תהייה נוכח תשובת התובע והנהג כי איש מהם לא דיווח לחברת הביטוח על התאונה שעה שישנו דיווח בפועל, אולם, גם לנוכח קשיי השפה של התובע, לא ניתן לשלול את האפשרות כי אדם אחר, ידיד כלשהו, סייע לתובע בטיפול למול חברת הביטוח, לרבות במסירת ההודעה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח