חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תא"מ (חדרה) 52275-05-20 - בני סלע נ' המשרד לבטחון פנים/שרות בתי הסוהר - הנתבע ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (חדרה) 52275-05-20 - בני סלע נ' המשרד לבטחון פנים/שרות בתי הסוהר - הנתבע ואח'

תא"מ (חדרה) 52275-05-20

בני סלע (אסיר)

בעצמו

נ ג ד

1. המשרד לבטחון פנים/שרות בתי הסוהר - הנתבע

2. היועץ המשפטי לממשלה

ע"י פרקליטות מחוז חיפה

בית משפט השלום בחדרה

[15.07.2020]

כב' הרשמת הבכירה טלי מירום

החלטה

 

1. בפניי בקשה לפטור מתשלום אגרה שהוגשה ע"י המבקש במסגרת תביעה שהגיש כנגד משיב מס' 1.

2. לטענת המבקש, יש לפטרו מתשלום האגרה בשל מצבו הכלכלי ולאור היותו אסיר נזקק, חסר מקורות הכנסה למעט קצבת אסיר נצרך בשיעור של כ - 110 ₪ לחודש; חסר חברים ובני משפחה, לאחר שאמו הלכה לעולמה ממחלה בחודש מרס 2019; חסר חסכונות וחסר רכוש כלשהו - למעט רכוש מינימלי שסופק לו על ידי משיב מס' 1 - זאת לאחר שרכושו נגנב ממנו, לטענתו, על ידי בני משפחתו. לחלופין עותר המבקש להעמיד את שיעור האגרה על סכום מופחת ולאפשר לו לשלמו לשיעורין.

לבקשה ולכתב התביעה צורפו פירוט יתרת הנהלת חשבונות המפרט את הכנסותיו והוצאותיו של המבקש, סיכומי ראיונות אישיים שהתקיימו עמו ודוגמאות מפסיקת בתי המשפט השונים בהן ניתן לו פטור מתשלום האגרה.

3. המשיבים מתנגדים לבקשה. לטענתם, המבקש הוא תובע סדרתי המעסיק שוב ושוב את מערכת המשפט ואת המשיבים בתביעות ובעתירות סרק ובבקשות חסרות יסוד, כאשר נכון להיום מנהל המבקש חמישה-עשר הליכים פעילים נגד המדינה, עשרה מהם הוגשו בשנה זו בלבד (פירוט ההליכים צורף לתשובה). נטען, כי חובת תשלום האגרה הינה דרישת-סף שמטרתה, בין השאר, להוות מחסום בפני תביעות סרק ולמנוע ניצול לרעה של הליכי המשפט על חשבונם של מתדיינים אחרים, תוך גזילת משאבים שיפוטיים יקרים. נטען, כי העובדה שבהליכים כאלו ואחרים קיבל המבקש פטור מתשלום האגרה אין בה כדי לחייב בהליך דנא; נטען, כי ההליך עצמו משולל עילה, שכן בתביעה זו טוען המבקש כי המשיב אינו מתייחס לפניותיו, אולם במקביל הגיש שלושים עתירות אסיר לבית המשפט לעניינים מנהליים לגבי אותן פניות ממש, וזאת בשלושת החדשים האחרונים בלבד, וממילא הליכים מנהליים אלו טרם מוצו.

 

דיון והכרעה

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח