חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תא"מ (חיפה) 11540-07 - ק.ר.תכנון תשתיות ופרוייקטים הנדסיים בע'מ נ' נתבעים - מודיעים לצד שלישי, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (חיפה) 11540-07 - ק.ר.תכנון תשתיות ופרוייקטים הנדסיים בע'מ נ' נתבעים - מודיעים לצד שלישי

תא"מ (חיפה) 11540-07


ק.ר.תכנון תשתיות ופרוייקטים הנדסיים בע'מ

נ ג ד

נתבעים - מודיעים לצד שלישי

1. דלק נדל"ן-בירנית גליל תחתון (לביא) בע"מ

2. יונתן גלעד

נ ג ד

צד שלישי י.מ. שובל הנדסת בנין ויזמות בע"מ

בית משפט השלום בחיפה

[12.09.2010]

 

כב' השופט יואב פרידמן

 

פסק דין

 

 

תביעה בסדר דין מהיר על סך 14,746 ₪ (12,000 ₪ ומע"מ, בשערוך ליום הגשת התביעה). ההנמקה תהא תמציתית כאמור בתקנה 214ט"ז לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984.

 

1. הנתבעת 1 (להלן "דלק") יזמה פרוייקט של הקמת מבנה תעשיה בישוב בירנית. אקדים ואציין כי בסופו של יום לא מומש הפרויקט. הנתבע 2 (להלן "גלעד") שימש כנציגה של דלק מול קבלני המשנה, יחד עם גב' אירית גיל. גלעד עוסק בניהול פרויקטים. כפי שביאר לעת חקירתו, הוא לא היה שכיר של דלק, אלא מי שדלק שכרה שרותי הניהול שלו לפרויקט. מכל מקום הוא היה שלוחה של דלק , אין טענה בכתבי הטענות של דלק שחרג מסמכותו או שליחותו, ומצגיו כמצגיה, מחייבים את דלק. מטעם זה , מיותרת התביעה נגדו אישית, ודינה לדחיה. מעשיו מחייבים ומזכים את שולחתו דלק, ולא מקימים יריבות אישית נגדו כאשר נעשו במסגרת שליחותו, ממנה לא חרג.

 

2. בתחילת 2005 התקשרה דלק (באמצעות גלעד) עם הצד שלישי י.מ. שובל הנדסה בנין ויזמות בע"מ (להלן - "שובל") . שירותיה של שובל נשכרו כקבלן ראשי ואף לשם תכנון הפרויקט.

לצורך תכנון הפיתוח והחניה בפרויקט - התקשרה שובל עם החברה התובעת (להלן "ק.ר.") בהסכם מיום 31.7.05. ההסכם האחרון יכונה "הסכם שובל".

 

3. כפי שביארה הגב' מאיר פרידה (סמנכ"ל שובל, תכונה להלן "פרידה"): שובל הנה חברה קבלנית ולרוב אינה מעורבת בתכנון. הקש ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח