חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תא"מ (ירושלים) 29849-11-18 - שמחה דן רוטמן נ' הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (ירושלים) 29849-11-18 - שמחה דן רוטמן נ' הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

תא"מ (ירושלים) 29849-11-18

שמחה דן רוטמן

נ ג ד

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

בית משפט השלום בירושלים

[16.06.2020]

כבוד הרשמת בכירה אביגיל ון-קרפלד

פסק דין

 

1. לפניי תביעה נזיקית על סך 13,800 ₪ בעילה נזיקית של הפרת חובה חקוקה. התביעה החלה כתביעה קטנה והמשכה בבית משפט שלום לאחר העברתה. התביעה עוסקת בהפרת הוראת חוק שחייבה את הנתבעת לפרסם מדד פריפריאליות ומדרג חברתי כלכלי עד מועד מסוים. נטען שהאיחור גרם לכך שהתובע לא נהנה בשנת 2017 מהטבת מס המחושבת על-פי מדד זה.

2. על הרקע החקיקתי והעובדתי אין למעשה מחלוקת. בשנת 2015 תוקן סעיף 11 לפקודת מס הכנסה [נוסח חדש] (להלן - פקודת מס הכנסה או הפקודה) בחוק הטבות במס וייעוץ במס (תיקוני חקיקה), התשע"ו-2015, זהו תיקון 214 לעניין פקודת מס הכנסה. סעיף 11 לפקודה עוסק בהטבות מס ליישובים. התיקון קבע, בין השאר, שהטבות המס לתושבי יישובים שהיו חלק ממועצות אזוריות יחושבו ביחס לכל יישוב בנפרד על-פי מדדים אחידים, ברורים ושוויוניים. לצורך זאת, התיקון הגדיר שלושה מדדים שיחושבו לכל יישוב ועל פיהם תיקבע זכאות תושביהם להטבת המס. מדדים אלה הם (ר' הגדרת "ניקוד כולל"): מדד סמיכות לגבול, מדד חברתי-כלכלי ומדד פריפריאליות. המדד החברתי-הכלכלי ומדד הפריפריאליות נקבעים על-פי פרסומי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (להלן - הלמ"ס), באופן שהלמ"ס מפרסמת באיזה אשכול היישוב נמצא בכל אחד משני המדדים, ולכל אשכול משויך ניקוד. סכימת הניקוד של שלושת המדדים, כשכל אחד מוכפל במשקלו שמופיע בהגדרתו, מובילה לניקוד הכולל לאותו יישוב. סעיף 11(ב) לפקודה, לענייננו רלוונטיות בעיקר פסקאות (1) ו-(3) של הס"ק, מפרש את הטבת המס שתינתן לתושבי יישובים בהתאם לניקוד הכולל של היישוב שהם תושביו.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח