חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תא"מ (ירושלים) 5284-02-12 - ראמי מחמד שקיר נ' הראל חברה לבטוח בעמ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (ירושלים) 5284-02-12 - ראמי מחמד שקיר נ' הראל חברה לבטוח בעמ

תא"מ (ירושלים) 5284-02-12

ראמי מחמד שקיר

נ ג ד

הראל חברה לבטוח בעמ

בית משפט השלום בירושלים

[01.02.2016]

כב' הרשמת הבכירה סיגל אלבו

החלטה

 

לפני בקשה לביטול פסק דין שניתן בהעדר הגנה.

1. המשיבה הגיש כנגד המבקש תביעת שיבוב בגין תגמולי ביטוח ששולמו על ידה בעקבות נזקי רכוש שנגרמו בתאונת דרכים בה היה מעורב המבקש.

2. ביום 2.4.14 ניתן כנגד המבקש פסק דין בהעדר הגנה. פסק הדין ניתן על יסוד אישור מסירה ותצהירו של המוסר, מהם עולה כי כתב התביעה נמסר לאחיו של המבקש בשם עלא ביום 15.12.13, והאחרון חתם על אישור המסירה.

3. ביום 21.12.15 הוגשה הבקשה שלפני, בגדרה עותר המבקש לביטולו של פסק הדין. בתצהירו התומך בבקשה טוען המבקש, כי נודע לו לראשונה על קיומו של פסק הדין ביום 3.12.15, לאחר שסוכן הביטוח שלו הודיע לו על כך.

4. המבקש טוען כי כתב התביעה לא נמסר לו מעולם, כי מדובר באישור מסירה פיקטיבי ומכל מקום אין המדובר בהמצאה כדין. המבקש הוא תושב שטחי הרשות הפלסטינית, הוא מתגורר בעיר טול כרם ואף התאונה נשוא התביעה אירעה מחוץ לתחומי שטחה של מדינת ישראל. בהתאם להוראת סעיף 3 לצו שעת חירום (יהודה ושומרון וחבל עזה - שיפוט בעבירות ועזרה משפטית) (שטחי המועצה הפלסטינית - עזרה משפטית בעניינים אזרחיים), התשנ"ט-1999 (להלן: "הצו"), המצאת מסמכים בשטחי הרש"פ יש לבצע באמצעות הממונה, ויש לצרף לו תרגום לערבית מאושר בידי עו"ד ישראלי. במקרה זה, לא נעשתה המצאה באמצעות הממונה, ואף לא צורף לכתב התביעה תרגום מאושר לשפה הערבית.

5. עוד טוען המבקש, כי היה על המשיבה לקבל היתר המצאה מחוץ לתחום לפי תקנה 500 ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח