חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תא"מ (כפר-סבא) 48855-10-19 - אושר יצחק נ' ליזה הדדי ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (כפר-סבא) 48855-10-19 - אושר יצחק נ' ליזה הדדי ואח'

תא"מ (כפר-סבא) 48855-10-19

אושר יצחק

נ ג ד

1. ליזה הדדי

2. איי.די.איי. חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בכפר-סבא

[09.05.2021]

כבוד השופט איתי רגב

פסק דין

 

1. תביעה זו עניינה נזק לכלי רכב, שהיו מעורבים בתאונת דרכים, אשר ארעה ביום 3.7.19 ברח' בן גוריון על גבול רמת-גן וגבעתים. התובעת טוענת לנזקים בסך כולל של 8,302 ₪ בגין עלות תיקונים, שכר שמאי, בזבוז זמן ועגמת נפש.

2. המחלוקת בין הצדדים היא בשאלת האחריות לקרות התאונה, וממילא להטבת הנזקים.

3. בכתב התביעה נטען מפי התובעת כי התאונה ארעה בשל כך שרכב הנתבעות פגע מאחור בקטנוע התובעת שנסע בחלקו הימני של הנתיב השמאלי. התובעת הצליחה לייצב את הקטנוע, ואז פגע בה רכב נוסף, הדף אותה על הכביש וגרם לה לנזקים נוספים. בהודעה לחברת הביטוח נכתב רק כי התובעת היתה בנסיעה וכי רכב צד ג' פגע בה מאחור.

4. בעדותה ציינה התובעת כי במהלך הנסיעה בנתיבה חשה במכה מאחור, וכי בטרם הספיקה לבלום - חשה במכה נוספת, אף היא מרכב הנתבעות. כתוצאה מהאמור, נפלה על הכביש. בחקירתה הבהירה התובעת כי לא היה רכב שלישי מעורב בתאונה (וזאת, כאמור, בניגוד לנטען בכתב התביעה).

5. נהגת רכב הנתבעות טענה, מנגד, כי קטנוע התובעת עבר מימין לרכבה ובין נתיבים כאשר החליק ונפל על הכביש לפני רכבה - וטענה כי לא היה מגע בין כלי הרכב. העדה ציינה כי היא סבורה שהקטנוע פגע ברכב שלישי, אך אישרה כי זו השערה בלבד.

6. עדותה של נהגת רכב הנתבעות אינה נטולת ספקות - העדה, מיוזמתה, טרחה לציין כי ברכבה נזק במקום בו על פי תיאור התובעת היה המגע בין כלי הרכב, אך העידה כי מקורו של הנזק בתאונה עצמית קודמת. למרות זאת לא הוצגו ראיות לתמיכה בטענה זו (ולו תיעוד של הנזק ממועד קודם לקרות התאונה). בנוסף, כשעומתה עם כך שהדיווח לחברת הביטוח ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח