חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תא"מ (כפר-סבא) 68732-12-19 - נדאל קב נ' מגדל חברה לביטוח בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (כפר-סבא) 68732-12-19 - נדאל קב נ' מגדל חברה לביטוח בע"מ

תא"מ (כפר-סבא) 68732-12-19

נדאל קב

נ ג ד

מגדל חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בכפר-סבא

[30.04.2020]

כב' הרשם הבכיר איתי רגב

החלטה

 

1. לפני בקשה להורות על ביטול פסק הדין שניתן ביום 24.3.20.

2. המבקש טוען כי כתב ההגנה לא הוגש מחמת מצב החירום שהוכרז על רקע התפרצות נגיף הקורונה, וזאת על אף שיחה שערך בא-כוחו עם באת כח המשיבה עובר להגשת בקשת המשיבה למתן פסק דין בהעדר התגוננות (שיחה עודכנה המשיבה שבקשר לאותה תאונה הגיש המבקש תביעה בהליך נפרד, בגין נזקיו). לטענת המבקש, אוטובוס של חברת מטרופולין פגע ברכבו והדף אותו לעבר רכב המשיבה. כן טען כי נכון יהיה לאחד את הדיונים לפני מותב אחד. נוכח נסיבות אי הגשת כתב ההגנה ולאור סיכויי ההגנה הטובים עותר המבקש להורות על ביטול פסק הדין.

3. המשיבה התנגדה לבקשה. לטענתה, לא נתמכה הבקשה בתצהיר רלוונטי (תצהיר ב"כ המבקש ביחס לשיחה שנטען כי התקיימה; טענה המוכחשת על ידי המשיבה). בנוסף, נטען כי מעיון מוגבל במערכת נט המשפט בתיק המקביל עולה כי נמצאת בו נתבעת נוספת (איילון חברה לביטוח, לבד ממטרופולין) וכי בתיק כבר התקיים דיון אחד (בינואר) וצפוי להתקיים דיון נוסף בזמן הקרוב (קבוע, נכון למועד הגשת התגובה, ליום 5.5.20). המשיבה מבקשת כי המבקש יגיש עדכון ונתונים נוספים לגבי התיק המקביל, על מנת לגבש עמדה מושכלת.

4. בתשובה צירף המבקש את פרוטוקול הדיון המקביל (תא"מ (נתניה) 70889-10-18) מחודש ינואר 2020 ובו התייחסות להליך מקביל נוסף (שלישי), של תביעת מטרופולין את המבקש בבית משפט השלום בתל אביב. המבקש מציין כי גם בהליך השלישי, מאותם נימוקים, הוגש כתב ההגנה באיחור.

5. לאחר שהתרשמתי מטיעוני הצדדים וממכלול נסיבות העניין, נחה דעתי כי דין הבקשה להתקבל.

6. בעל דין שקיבל פס"ד במעמד צד אחד, רשאי להגיש בקשה לביטולו לאותה ערכאה. זכות הגישה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח