חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תא"מ (נצרת) 35559-10-15 - חברת החשמל לישראל בע"מ נ' תיתי חמד דיאב ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (נצרת) 35559-10-15 - חברת החשמל לישראל בע"מ נ' תיתי חמד דיאב ואח'

תא"מ (נצרת) 35559-10-15

חברת החשמל לישראל בע"מ

נ ג ד

1. תיתי חמד דיאב

2. סולימאן עאמר

3. בני עדאל ג'באלי חברה לעבודות עפר ופיתוח נצרת בע"מ

בית משפט השלום בנצרת

[10.10.2018]

כב' הרשם הבכיר ריאד קודסי

פסק דין

 

1. לפניי תביעה כספית לתשלום סכום של 22,538 ₪.

העובדות וטענות הצדדים:

2. התובעת טוענת כי, ביום 6.1.13 התקבלה אצלה קריאה, לפיה ישנה תקלה בחשמל ביישוב יעד. היא טוענת שנציגיה הגיעו למקום ומצאו כי עקב ביצוע עבודות חפירה ע"י הנתבעים ו/או מי מהם ו/או מי מטעמם, נפגע כבל ת"ק מתח 4X10 היוצא מארון חלוקה 122. בשל כך נגרמו לתובעת נזקים כמתואר בכתב התביעה בשיעור של 22,538 ₪.

3. התובעת טוענת כי הנתבעים אחראים לנזקיה, מאחר ומי שפגע ישירות בכבל החשמל שניזוק היה הנתבע 1 שהפעיל כלי הנדסי- באגר, במקום האירוע, אילו נתבע 2 היה מנהל העבודה בשטח ומי שנתן לנתבע 1 את הוראות העבודה, ונתבעת 3 הינה הקבלן הראשי שהעסיק את נתבעת 2 והזמין את עבודות החפירה מנתבע 1.

4. התובעת טוענת, כי לא ידעה ולא היה באפשרותה לדעת את הנסיבות הממשיות שגרמו לנזק וכי הנזק נגרם ע"י רכב אשר לנתבעים הייתה שליטה מלאה עליו וכי אירוע המקרה מתיישב יותר עם המסקנה כי לא שמרו על זהירות סבירה מאשר עם המסקנה כי שמרו על זהירות כזו. לפיכך, נטל הראיה מוטל על הנתבעים להראות שלא הייתה מצדם התרשלות אשר יחובו בגינה.

5. לחילופין, על הנתבעים לפצותה בשל התרשלותם במהלך העבודה שהביאה לאירוע הנזק המתואר לעיל מאחר ובין היתר, לא ביצעו את עבודות החפירה בצורה מיומנת ולא דאגו לביצוע עבודות גישוש לצורך גילוי כבלי החשמל הקיימים במקום בטרם החפירה ולא נקטו בזהירות הנדרשת בעת ביצוע עבודות במקום ו/או לא שמו ליבם ו/או התעלמו מאפשרות פגיעה בכבל חשמל תת קרקעי.

6. התובעת טוענת, כי תיקנה את הנזק ונשאה בעלויות התיקון כמפורט בסעיף 14 לכתב התביעה ועל הנתבעים לשפותה ביחד ולחוד בגין הנזק.

7. ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח