חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תא"מ (צפת) 22695-06-17 - טארק מחמוד נ' יחיא סברה, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (צפת) 22695-06-17 - טארק מחמוד נ' יחיא סברה

תא"מ (צפת) 22695-06-17

טארק מחמוד

נ ג ד

יחיא סברה

בית משפט השלום בצפת

[27.05.2018]

כבוד הרשם בכיר מוהנד חליאלה

פסק דין

 

תביעה לאכיפת שטר חליפין משוך על בנקאי , (להלן: "השיק"). סכום השיק 17,550 ₪.ז.פ 5.5.2017. המושך הוא הנתבע. הנפרע - עמאשה חסן, (להלן: "עמאשה"). על גב השיק כפי שהוצג לבנק לפירעון חתימת היסב על החלק של עמאשה ושלוש חותמות עם חתימה של חברות . בשיק שהוגש לביצוע קיים "קשקוש" על החותמות והחתימות הנ"ל באופן שלא ניתן לזהותן והוסף שמו של התובע באותיות זערוריות.

הנתבע תמך את בקשת הרשות להתגונן בשני תצהירים .

בתצהיר של אחיו תופיק סברא, ( להלן:" תופיק"), נטען כי השיק ניתן לעמאשה בתמורה לביצוע עבודה של יציקת רצפת ביטון במסגרת פרוייקט של בניית שלד של בית מלון. ברם, העבודה לא בוצעה ומדובר בכישלון תמורה מלא; בעקבות כך ניתנה הוראת ביטול ב 4.4.2017 ; עמאשה הסב את השיק על ידי חתימה על גב השיק "והטביע בעצמון או באמצעות אחרים חותמות שונות ומשונות על גב השיק לכאורה כדי להסב אותו לצדדי ג' ( כמו : אם אר אם אקספרס שלניר ופלנינסולה)". עוד נטען בתצהיר של תופיק כי בשיק שצורף לבקשה לביצוע בהוצאה לפועל הושחתו פרטי אותם צדדי ג' ונכתב בערבית באותיות קטנות שמו של התובע.

הבקשה נתמכה גם בתצהירו של הנתבע עצמו בו חזר על הטענות של אחיו תופיק והוסיף כי מסר את השיק לחסן כשהוא פתוח לבקשת חסן שאמר שיטביע את חותמת עסקו על השיק ויבצע ניכיון בבנק שלו בלבד ; נוכח כישלון התמורה שהתבטא באי ביצוע העבודה שבתמורה לה ניתן השיק ,נאלץ להזמין קבלנים אחרים לצורך ביצוע העבודה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח