חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תא"מ (ראשון-לציון) 731-03-19 - איילון חברה לביטוח בע"מ נ' רועי נתן עברי, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (ראשון-לציון) 731-03-19 - איילון חברה לביטוח בע"מ נ' רועי נתן עברי

תא"מ (ראשון-לציון) 731-03-19

איילון חברה לביטוח בע"מ

נ ג ד

רועי נתן עברי

בית משפט השלום בראשון-לציון

[07.10.2019]

כבוד השופט גלעד לובינסקי זיו

פסק דין

 

1. לפניי תביעת שיבוב בסדר דין מהיר שעניינה נזקי רכוש אשר נגרמו לרכב שבוטח על ידי התובעת (להלן: רכב התובעת). הנזק נגרם במסגרת תאונה שאירעה בין רכב התובעת לבין אופנוע שהיה נהוג על ידי הנתבע. לטענת התובעת, התאונה נגרמה בשל נהיגתו הרשלנית של הנתבע.

2. התאונה אירעה בשעת חשיכה, בעת שנהגת רכב התובעת ביקשה לפנות שמאלה בצומת ואילו הנתבע, הוא נהג האופנוע, ביקש להמשיך ישר.

לגרסת נהגת רכב התובעת, טרם שהחלה את הפנייה היא אותתה שמאלה, הסתכלה במראה השמאלית וראתה שהאופנוע מאחוריה. כאשר החלה לבצע את הפנייה, האופנוע חתך אותה מצד שמאל ופגע בחלקו השמאלי קדמי של הרכב. נהגת רכב התובעת אף הגישה סרטון ממצלמה שהייתה מותקנת ברכבה ואשר פעלה בעת התרחשות התאונה.

הנתבע, מצדו, ציין בעדותו את הדברים הבאים: "היינו בצומת, היא נסעה אני באתי לעקוף אותה מצד שמאל שלה, בזמן שאני עוקף אותה היא סטתה שמאלה, אני המשכתי עם האופנוע, ראיתי שאני יכול קצת לסטות ואז לא תהיה מכה חזקה, אז היא פגעה בי בפנס האחורי השמאלי [...]" (עמ' 3 שורות 21-19 לפרוטוקול). בהמשך ציין הנתבע כי התחיל את העקיפה, ואף סיים אותה, לפני שהרכבים הגיעו לצומת. הנתבע הוסיף כי רכב התובעת לא אותת. זאת ועוד, לשיטתו לא ייתכן שהנזקים הנטענים נגרמו כתוצאה מן התאונה. במהלך הדיון הגיש הנתבע תמונות של מקום התרחשות התאונה ושל האופנוע.

3. לאחר שעיינתי במכלול החומר שלפניי ושמעתי את העדויות ואת טענות הצדדים, ואף צפיתי מספר פעמים בסרטון אשר הוגש, הגעתי לכלל מסקנה כי עיקר האחריות לתאונה מוטלת על כתפיו של הנתבע. אכן, השתכנעתי כי אופנוע הנתבע עקף את רכב התובעת בצומת, מצדו השמאלי. כלומר - בניגוד לטענת הנתבע, הוא לא סיים את העקיפה לפני הכניסה לצומת. הדברים עולים בבירור מצפייה בסרטון. עקיפה זו אינה עולה בקנה אחד עם חובת הזהירות ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח