חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תא"מ (רמלה) 35356-01-20 - שמעון ברדה ואח' נ' קתרין בן חי ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (רמלה) 35356-01-20 - שמעון ברדה ואח' נ' קתרין בן חי ואח'

תא"מ (רמלה) 35356-01-20

1. שמעון ברדה

2. סילביה ברדה

נ ג ד

1. קתרין בן חי

2. דויד בן חי

בית משפט השלום ברמלה

[23.04.2021]

כבוד הרשמת הבכירה אביגיל פריי

החלטה

 

 

הבקשה הנדרשת להכרעה הינה בקשת התובעים לתקן את כתב תביעתם. במסגרת תיקון זה מבוקש הוספת סעד של סילוק יד והיא כוללת גם דרישה לבחינה גרפולוגית של מסמך הסכמות אליו הפנו הנתבעים בכתב הגנתם וכן טענות עובדתיות אשר כלל לא הוזכרו בכתב התביעה המקורי.

התובעים מבקשים כי ביהמ"ש יתיר להם לתקן את כתב התביעה בשל מצבה הסובייקטיבי הלא פשוט של התובעת אשר השפיעו על יכולת התובעים לגבש את תביעתם, וכן לאור המגמה בפסיקה להתיר תיקון כתבי טענות ולאור הערות ביהמ"ש במהלך הדיון ביחס לצורך לתקן את כתב התביעה לאור טענות התובעים במהלך הדיון.

הנתבעים מתנגדים לבקשה וטוענים כי עיון בכתב התביעה המתוקן מעלה כי המדובר בתביעה שונה לחלוטין מן התביעה המצויה לפני ביהמ"ש לא רק לאור הסעדים השונים אלא גם לאור המסכת הראייתית הנלווית לה.

טרם ההכרעה יש לציין כי ביחס לתביעה זו התקיימו שתי ישיבות מקדמיות אולם בהם לא ניתן היה לקדם את הדיון.

עיון בכתב התביעה הקיים בתיק ובכתב התביעה המתוקן מעלים כי קיים שוני מהותי בין כתבי הטענות והלכה למעשה מדובר בכתב תביעה חדש לחלוטין. בכתב התביעה המתוקן מציינים התובעים כי לב ליבה של התביעה הינה סילוק ידם של הנתבעים ממקרקעי התובעים, בעוד התביעה המקורית עניינה בסעד כספי בשל נזקי נזילה בבית התובעים. ע"פ כתב התביעה המקורי נסמכת היא על הצעות מחיר שנמסרו לתובעים ביחס לנזקים אלה, ועל תמונות הנזקים. בבוקר ישיבת קדם המשפט השנייה הגישו התובעים לתיק ביהמ"ש חוו"ד מומחה ביחס לנזקי רטיבות שהוכנה רק בסמוך לאותה ישיבה ומשכך, אך ברור הוא כי כתב התביעה המקורי אינו מסתמך על חווה"ד.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח