חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תא"מ (רמלה) 49851-01-16 - מנורה מבטחים ביטוח בע"מ נ' מוחמד מורה ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (רמלה) 49851-01-16 - מנורה מבטחים ביטוח בע"מ נ' מוחמד מורה ואח'

תא"מ (רמלה) 49851-01-16

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

נ ג ד

1. מוחמד מורה

2. הפניקס חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום ברמלה

[20.08.2018]

לפני

כבוד הרשם הבכיר יניב ירמיהו

פסק דין

 

 

1. התובעת, חברה לביטוח בע"מ, כרתה חוזה עם מבוטח (להלן "המבוטח"), בגדרו התחייבה לשפותו עבור נזקים שייגרמו לרכבו במקרים שפורטו בפוליסת הביטוח (פוליסת ביטוח רכב מקיף). ביום 30/07/2014 התרחשה תאונת דרכים בין רכבו של המבוטח ורכבו של הנתבע 1 (להלן "הנתבע"), המבוטח על ידי הנתבעת 2 (להלן "הנתבעת"). התובעת שיפתה את מבוטחה עבור נזקיו והגישה תביעת שיבוב זו, בגדרה מבקשת מבית המשפט לחייב את הנתבעים בהשבת הסכום ששולם למבוטח, סך של 24,250 ₪.

2. לטענת התובעת, המבוטח נהג בנתיבו כדין, כשלפתע הנתבע הגיח מאחור עם רכבו במהירות שאינה תואמת את תנאי הדרך, פגע ברכב המבוטח מאחור והדף את רכבו של המבוטח לעבר רכב צד שלישי שהיה לפניו (תאונת שרשרת). התובעת שילמה למבוטחה סך כולל של 24,000 ₪, הנתבעת 2 שילמה למבוטח סך של 6,000 ₪.

3. הנתבעים הכחישו בכתב ההגנה את נסיבות התאונה, משלטענתם הנתבע הצטרף לתאונה שכבר התרחשה בין המבוטח ונהג הרכב שלפניו. לפיכך, הודתה בנזקים שנגרמו לחלק האחורי של רכב המבוטח בלבד.

מעבר לכך, והחשוב לענייננו, גרסו הנתבעים כי בהוראת התשלום שהועברה לידיהם בדרישת השיבוב נרשם כי התובעת שילמה למבוטחה את תגמולי הביטוח כתשלום אקסגרציה (לפנים משורת הדין), ומשכך, בהתאם לפסיקה ולסעיף 62 לחוק חוזה הביטוח, לא עומדת לתובעת זכות ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח