חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תא"מ (תל-אביב-יפו) 19236-01-19 - אליאור אמינוב נ' קשר רנט א קאר בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (תל-אביב-יפו) 19236-01-19 - אליאור אמינוב נ' קשר רנט א קאר בע"מ

תא"מ (תל-אביב-יפו) 19236-01-19

אליאור אמינוב

נ ג ד

קשר רנט א קאר בע"מ

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

[09.05.2021]

לפני אריה ביטון כבוד השופט

החלטה

 

1. לפניי בקשה לביטול פסק דין, שניתן במעמד צד אחד ביום 17.11.20 במהלכו של דיון הוכחות שנקבע בתיק, וזאת לאחר שהמבקש, אשר הגיש כתב הגנה לתיק, לא התייצב לדיון שנקבע.

2. בקשת המבקש הוגשה לאחר שהחלו הליכי הוצאה לפועל לביצוע פסק הדין בידי המשיבה, כאשר לטענתו לא קיבל הודעה על תאריך הדיון, וכי אינו אשם בתאונה. כמו כן, ציין כי יצא מנקודת הנחה כי התובעת קיבלה את טענותיו בהתאם לכתב ההגנה שהגיש לתיק, ולפיכך לא התקבל מועד לדיון בביהמ"ש.

3. המשיבה מנגד מתנגדת לבקשה לביטול פסק הדין, שכן לטענתה לא ייתכן כי בעל דין יזלזל בהליכי בית משפט, לא יופיע לדיון שנקבע וכתוצאה מכך תיפגענה זכויותיה.

4. לאחר שעיינתי בטענות הצדדים, מצאתי להורות על ביטולו של פסק הדין, בכפוף לתשלום הוצאות הבקשה בסך 1,500 ₪, וזאת מן הטעמים הבאים.

5. אכן, לא מצאתי מקום לביטול פסק הדין מחמת הצדק, שכן המבקש התרשל בכך שלא טרח לעדכן את מזכירות בית המשפט בכתובתו העדכנית לצורך משלוח הזימון לדיון, ומשכך פסק הדין ניתן כדין באין התייצבות לדיון. כפי שצוין בהחלטה ובפרוטוקול הדיון מיום 17.11.20, הזימון אשר נשלח ע"י המזכירות אל המבקש הוחזר בנימוק "עזב", כאשר היה על המבקש לדאוג לעדכון כתובתו ו/או לבירור מועד הדיון שנקבע לאחר הגשת כתב ההגנה.

6. ביחס לביטול פסק הדין בהתאם לשיקול דעת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח