חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תא"מ (תל-אביב-יפו) 68838-10-18 - ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ נ' אורנה אהרון ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (תל-אביב-יפו) 68838-10-18 - ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ נ' אורנה אהרון ואח'

תא"מ (תל-אביב-יפו) 68838-10-18

ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ

ע''י ב''כ עוה''ד אוליאל

נ ג ד

1. אורנה אהרון

2. הראל חברה לביטוח בע"מ

ע''י ב''כ עוה''ד דוידיאן

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

[12.07.2019]

לפני בכיר קייס נאשף כבוד הרשם

פסק דין

 

הצדדים ופירוט תמציתי של טענות הצדדים הצריכות לעניין

1. לפניי תביעת שיבוב, שהוגשה במסלול סדר דין מהיר, בגדרה התובעת, מבטחת רכב התביעה, מבקשת להיפרע מאת הנתבעים מס' 1-2, הנהג ברכב ההגנה והמבטחת שלו (בהתאמה), את תגמולי הביטוח ששילמה למבוטחה, הבעלים של רכב התביעה, בגין נזקי הרכוש שנגרמו לו בעקבות תאונת דרכים מיום 29/3/18 (להלן- "התאונה").

2. הצדדים חלוקים ביניהם אשר לנסיבות אירוע התאונה, והאחריות בצידה. בחינת העדויות שהובאו לפני מלמדת כי התובעת טוענת שבמועד התאונה רכב התביעה נסע בנתיב הימני מבין שני נתיבי נסיעה, כאשר בשלב מסוים, הנהג החליט לעבור לנתיב השמאלי, זאת לא לפני שהנהג ווידא תחילה כי הנתיב השמאלי פנוי מתנועת רכבים, וכי לאחר שהשלים לחלוטין את המעבר לנתיב השמאלי, ואף עצר את רכבו בשל מופע רמזור שהחל מהבהב בכיוון נסיעתו, או אז הגיח רכב ההגנה ופגע בחלק האחורי/הימני של רכב התביעה, והמשיך להתקדם בנסיעתו.

3. מנגד, הנתבעים חולקים מכל וכל על התיאור שבפי התביעה ביחס לנסיבות אירוע התאונה. לדידם, התאונה אירעה שעה שרכב התביעה סטה באופן חד ומפתיע מהנתיב הימני לנתיב השמאלי, וכי בניגוד גמור לטענת התביעה, הרי שלא היה סיפק בידי רכב התביעה לסיים בבטחה את המעבר בין הנתבעים, וכי זה נעמד בצורה אלכסונית ובהטיה שמאלה על הקו ההפרדה שבין שני הנתיבים. כן נטען כי נהג רכב ההגנה ניסה לחמוק מהפגיעה ברכב התביעה על ידי הסטת הרכב ימינה, אולם, הוא לא הצליח בכך, שכן אגב הסטייה הוא פגע בחלק האחורי/הימני של רכב התביעה. לטענת הנתבעים, אלמלא הסטייה הלא זהירה שרכב התביעה ביצע והעצירה המסוכנת בין שני הנתיבים, התאונה לא הייתה מתרחשת.

דיון והכרעה

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח