חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תא"ק (באר-שבע) 65548-11-19 - בית אביב - הנדסה וניהול בע"מ נ' א.א. אחים אליהו הובלות בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"ק (באר-שבע) 65548-11-19 - בית אביב - הנדסה וניהול בע"מ נ' א.א. אחים אליהו הובלות בע"מ

תא"ק (באר-שבע) 65548-11-19

בית אביב - הנדסה וניהול בע"מ

נ ג ד

א.א. אחים אליהו הובלות בע"מ

בית משפט השלום בבאר-שבע

[22.03.2020]

כבוד השופטת נעם חת מקוב

החלטה

 

1. לפניי בקשה למחיקת כותרת.

 

טענות הצדדים

2. המשיבה, היא התובעת בהליך זה (להלן: "התובעת"), הגישה כנגד המבקשת, היא הנתבעת בהליך זה (להלן: "הנתבעת"), תביעה כספית בסדר דין מקוצר בסכום של 112,521.83 ₪.

3. הנתבעת מבקשת את מחיקת הכותרת וניהול ההליך בסדר דין רגיל באשר לשיטתה כתב התביעה אינו תואם את דרישות תקנה 202 לתקנות סדר הדין האזרחי תשמ"ד 1984 (להלן: "התקנות").

4. לטענת הנתבעת, בנוגע לרכיב העיקרי בתביעה, סכום של 93,304.96 ₪ (שעניינו תשלום עבור סולר), מתבססת התובעת על חשבונית שהוציאה הנתבעת לתובעת אשר לא שולמה על ידי התובעת. התובעת הוציאה לנתבעת חשבונית נגדית, משום שהתובעת סברה כי אינה חייבת לשלם עבור החשבונית שהנתבעת הוציאה לה. לטענת הנתבעת, מחשבוניות אלה לא עולה כל חוב של הנתבעת לתובעת.

5. מסמך נוסף שצורף לכתב התביעה הוא "הסכם הזמנת עבודה", אשר לטענת הנתבעת, אינו קשור ישירות לחוב כלשהו של הנתבעת ובוודאי לא לחוב של 93,304.96 ₪. כמו כן צורפו כרטסות הנהלת חשבונות של התובעת ושל הנתבעת. בכרטסת הנהלת החשבונות של הנתבעת, הסכום האמור מופיע כחוב של התובעת לנתבעת ובכרטסת הנהלת החשבונות של התובעת מופיע הסכום פעם כחובה ופעם כזכות ועל כן וודאי אין בו אינדיקציה לחוב של הנתבעת כלפי התובעת.

6. התובעת טוענת כי ראשית הראיה הנדרשת בתקנות, צריכה להתייחס לחוב של הנתבעת ולא יכולה להיות מסמך שנעשה על ידי התובעת. על כן, בהיעדר מסמך של הנתבעת המהווה ראשית ראיה לחוב של הנתבעת לתובעת, לא הוצגה ראשית ראיה ואין מקום להליך בסדר דין מקוצר.

7. יתרת התביעה כוללת סכום של 19,216.87 ₪ אשר התובעת טוענת כי הנתבעת נותרה חייבת לה, וזאת ללא כל אסמכתא. הסכום האמור נזכר בכרטסת הנהלת החשבונות של הנתבעת כ"סגירת ספקים" ולא כחוב כלפי התובעת. ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח