חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תא"ק (חדרה) 18487-06-13 - שלמה נשר נ' אורי לידאני, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"ק (חדרה) 18487-06-13 - שלמה נשר נ' אורי לידאני

תא"ק (חדרה) 18487-06-13

שלמה נשר

נ ג ד

אורי לידאני

בית משפט השלום בחדרה

[13.06.2013]

כב' השופט נאסר ג'השאן

החלטה

 

בשל תקלה במערכת, ניתנת החלטתי בשנית.

1. בפניי עתירת המבקש כי אתיר המצאת כתב התביעה אל מחוץ לגבולות המדינה למשיב, וזאת, בהתאם לסמכותי על פי תקנה 500 לתקנות סדר דין אזרחי התשמ"ד-1984 (להלן: "התקנות"). כמו כן עתר המבקש להתיר לו להמציא את כתב התביעה באמצעות תחליף המצאה, בהתאם לסמכותי לפי תקנה 498 לתקנות.

הבקשה

2. המדובר בתביעה בסדר דין מקוצר, שהוגשה כנגד המשיב בגין אי תשלום שכר טרחת עו"ד. המבקש צירף לכתב התביעה, בין היתר, את הסכמים ובהם מופיע שיעור שכר הטרחה המגיע למבקש, וכן את תחשיב שעות העבודה והשכר המגיע לו בגין שעות אלה, כולל שערוך למועד הגשת התביעה, העומד על סך 204,278 ₪. המבקש טען בכתב התביעה כי המשיב אשר מתגורר בארה"ב החליף מפעם לפעם את מקום מגוריו, ועל כן התקשורת עימו התבצעה באמצעות פקס ומייל, עד אשר נותקה התקשורת לחלוטין.

3. המבקש טוען כי יש להמציא כתבי בי-דין מחוץ לתחום המדינה, כיוון שהמשיב מתגורר בארה"ב. לטענתו, לאור העובדה שהמשיב התחייב בארץ; חתם על הסכמי שכר הטרחה בארץ; ואף שילם על פיהם בארץ, הרי עילת התביעה באה בגדרה של תקנה 500(4) לתקנות. כמו כן הוסיף המבקש כי נזקק הוא לתחליף המצאה שכן כתובתו האחרונה הידועה של המשיב היתה ידועה למבקש ביום 13.01.10. המבקש הציע כי תחליף ההמצאה יהא באמצעות פרסום מודעה בעיתון או בכל דרך אחרת. המבקש צירף תצהיר התומך בבקשתו.

דיון והכרעה

היתר המצאה מחוץ לתחום ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח