חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תא"ק (חדרה) 25416-11-20 - חברת דואר ישראל בע"מ ע"י נ' בילאל יוסף הייכל ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"ק (חדרה) 25416-11-20 - חברת דואר ישראל בע"מ ע"י נ' בילאל יוסף הייכל ואח'

תא"ק (חדרה) 25416-11-20

חברת דואר ישראל בע"מ ע"י

נ ג ד

1. בילאל יוסף הייכל

2. מנאל יוסף אבו עקל

3. נימר יוסף הייכל ע"י

עו"ד ב"כ וחיד עותמאן

בית משפט השלום בחדרה

[20.02.2021]

כב' הרשמת הבכירה טלי מירום

החלטה

 

1. המשיבים הגישו תביעה בסדר דין מקוצר לסילוק ידה של המבקשת ממקרקעיהם בכפר קרע - גוש 12132 חלקה 17. לטענתם, ביקשו לערוך הסכם שיתוף במקרקעין ולצורך כך הזמינו מפה מצבית ממודד מוסמך. עם קבלת המפה המצבית התברר להם כי המבקשת פלשה שלא כדין אל שטחם והקימה בו מרכז חלוקת דואר. דרישות שהפנו למבקשת לסילוק ידה משטחם נענו בדרישות לקבלת מסמכים וראיות לזכותם של המשיבים במקרקעין, כאשר בהמשך טענה המבקשת כי מרכז החלוקה נמצא מחוץ לשטחם. המבקשת, מצדה, כך נטען, לא הציגה כל אישור או היתר להקמת מרכז חלוקת הדואר. לאור זאת, נטען, עותרים המשיבים לסילוק ידה של המבקשת משטחם. כן עותרים המשיבים למתן היתר לפיצול סעדיהם, כך שיהא באפשרותם לתבוע דמי שימוש ראויים לאחר סילוק יד המבקשת. עוד נטען, כי התביעה ראויה להתברר בסדר דין מקוצר שכן היא נסמכת על העתק רישום זכויות בפנקסי המקרקעין שצורפו לכתב התביעה, ולפיהם הבעלות במקרקעין נשוא התביעה נתונה למשיבים.

2. המבקשת הגישה בקשה למתן רשות להתגונן. בבקשתה טענה, בתמצית, כי מרכז חלוקת הדואר נשוא התביעה הוקם לפני עשרות שנים בשטח שהופקע לצרכי ציבור עוד בשנת 1985, ואשר הופרד בגדר אבן מהשטח שלא הופקע. מעולם, נטען, לא הועלתה כל טענה מצד המשיבים באשר למרכז החלוקה בכלל, ובדבר הצבתו במקרקעיהן בפרט. מכאן, טוענת המבקשת, כי התביעה התיישנה. לא זו אף זו, טוענת המבקשת, עקב השיהוי הרב שבהגשת התביעה נגרם לה נזק ראייתי, שכן לאחר עשרות שנים יש קושי באיתור המסמכים הנוגעים להקמת מרכז החלוקה.

3. לטענת המבקשת, לפי חוות דעתו ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח