חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תא"ק (חיפה) 16487-08-19 - י.ע. ביליה יזמות בע"מ נ' יעקב אמיתי ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"ק (חיפה) 16487-08-19 - י.ע. ביליה יזמות בע"מ נ' יעקב אמיתי ואח'

תא"ק (חיפה) 16487-08-19

י.ע. ביליה יזמות בע"מ

נ ג ד

1. יעקב אמיתי

2. חמדה אמיתי

בית משפט השלום בחיפה

[23.02.2021]

כב' הרשמת הבכירה, מיכל פרבר

החלטה

 

1. בפניי בקשת רשות להתגונן שהגישו הנתבעים במסגרת תביעה כספית בסדר מקוצר על סך 300,000 ₪ שהגישה התובעת כנגדם. התביעה כנגד הנתבעים הוגשה בגין הפרה נטענת של הסכם תמ"א שנחתם ביום 27.3.17 להריסת בניין ברח' ליניס 4 בחיפה והקמת חדש תחתיו, כאשר הנתבעים הם חלק מדייריו.

2. לטענת התובעת, חרף התחייבותם בהסכם, סירבו הנתבעים לחתום על בקשת ההיתר והתנגדו לבקשה מה שגרר כינוס ועדת שכנים ודיון בועדה המקומית. לאחר דחיית טענותיהם ידי הועדה המקומית הגישו הנתבעים ערר שנדחה תוך חיובם בהוצאות. התובעת טוענת שהנתבעים הפרו את סעיף 3.15 להסכם הקובע כי הרוכשים לא יתנגדו לכל הליך תכנוני שתיזום התובעת וכי בהתאם להוראת סעיף 15.4 להסכם מדובר בהפרה יסודית של ההסכם. בהתאם, ומשנטען שההפרה לא תוקנה לאחר מתן התראה מראש ובכתב, עותרת התובעת לקבלת הפיצוי המוסכם בסך 300,000 ₪ בהתאם לסעיף 15.6 להסכם.

3. בבקשת הרשות להתגונן מעלים הנתבעים מספר טענות הגנה. האחת, נוגעת לעיכוב בפרויקט בשל נסיבות שונות שאינן קשורות בהם, כך שלטענתם אין לייחס להם אחריות לסיכול הפרויקט. הטענה השניה נוגעת לקיפוח הנתבעים בשטח הדירה, בתשלום דמי שכירות ובתשלום היטל השבחה כאשר יתר בעלי הדירות הופטרו מכך. הטענה השלישית נוגעת להפרות מצד התובעת תוך שנטען כי פעולות שנקטו הנתבעים לתיקון הפרות אלה אינן בגדר הפרת ההסכם. בנוסף, העלו הנתבעים טענות הנוגעות לאופן בו בוצעה ההתקשרות עם התובעת לאחר שתוכננה התקשרות עם חברה אחרת וכי ההתקשרות עם התובעת התבררה כשגויה ומשרתת אינטרסים של קבוצת בעלים מצומצמת. בהקשר זה מוסיפים הנתבעים וטוענים כי ערב החתימה על ההסכם נשלח אליהם רק חלק מטיוטת ההסכם וכי בעת החתימה שולבו מסמכים נוספים ללא מתן אפשרות לבדוק וללמוד את המסמכים ומשמעותם.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח