חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תא"ק (חיפה) 28882-12-17 - תאופיק דיאב נ' בנק לאומי לישראל בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"ק (חיפה) 28882-12-17 - תאופיק דיאב נ' בנק לאומי לישראל בע"מ

תא"ק (חיפה) 28882-12-17

תאופיק דיאב

באמצעות ב"כ עו"ד עמירי נאסר

נ ג ד

בנק לאומי לישראל בע"מ

באמצעות ב"כ עו"ד דורון זר

בית משפט השלום בחיפה

[14.02.2018]

כב' הרשם הבכיר ניר זיתוני

החלטה

 

 

בענין : בקשת רשות להתגונן

1. ביום 14/12/17 הגיש התובע כנגד הנתבע תביעה בסדר דין מקוצר על סך 82,000 ₪ בגין ערבותו של הנתבע להחזר כספים אותם נטלו עטאף ודליה דיאב (להלן: "הלווים") מהתובע. בסעיף 7 לכתב התביעה הודגש כי התביעה מוגשת כנגד הנתבע שהוא במעמד של ערב מוגן לאחר שניתן צו כינוס בענייניו של הלווים. לכתב התביעה צורפו כתב ערבות מיום 28/2/13, הודעה לערב מוגן, פירוט תנועות אחרונות בחשבונם של הלווים ותדפיס מצב לקוח בהלוואות.

2. הנתבע הגיש בקשת רשות להתגונן במסגרתה טען כי התובע סירב למסור לו פירוט תנועות בחשבונם של הלווים משום שהחשבון נמצא בטיפול משפטי. עוד טען הנתבע כי הוא זקוק למסמכים נוספים מהבנק לרבות פירוט חשבונות ופקדונות, טבלת הסילוקין של ההלוואה ודרישות חוב ששלח התובע ללווים. נטען כי שיעורי הריבית המפורטים בתביעה מנוגדים למוסכם בין הצדדים. כאשר הנתבע חתם על כתב הערבות הוא לא ידע שהפיגור בגין מתן ההלוואה יעמוד לפרעון בנוסף לסכום ההלוואה. הנתבע מדגיש כי לפי נספח ב' לכתב התביעה יתרת ההלוואה היא בסך של כ - 65 אלף ₪. התובע לא קיים את הוראות סעיף 24א לחוק הערבות בדבר המצאת העתק מכתב הערבות לערב. כמו-כן לא קוימה חובת הגילוי הקבועה בסעיף 22 לחוק הערבות. התובע לא פעל לפי סעיף 26 לחוק הערבות כאשר לא מסר לערב הודעה תוך 90 יום על כך שהלווים לא מקיימים אצל חיוביהם כלפי הבנק. הנתבע לא קיבל הודעה על מיצוי הליכים ולא מיצה את ההליכים כנגד הלווים. הנתבע שומר על זכותו לתקן את תצהירו לאחר קבלת המסמכים אותם ביקש מהתובע.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח