חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תא"ק (חיפה) 42705-10-11 - בנק לאומי לישראל בע"מ נ' יואב קומבליס, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"ק (חיפה) 42705-10-11 - בנק לאומי לישראל בע"מ נ' יואב קומבליס

תא"ק (חיפה) 42705-10-11

בנק לאומי לישראל בע"מ

נ ג ד

יואב קומבליס

בית משפט השלום בחיפה

[28.06.2012]

כב' הרשם אפרים צ'יזיק

החלטה

 

1. העניין שבפני, בקשת הנתבע למתן רשות להתגונן בפני התובענה.

2. התובענה, תובענה כספית ע"ס 135,181 ש"ח, אשר הוגשה כנגד הנתבע בגין יתרת חוב בחשבון בנק אשר נוהל אצל התובע, על שמו של הנתבע. התובענה נסמכת, בין היתר, על הסכם להסדרת חוב מיום 24.2.2011. יש לציין כי בסעיף 3 לאותו הסכם (אשר כאמור, נכרת כשמונה חודשים לפני הגשתה של התובענה), אישר הנתבע את יתרות החוב שהיו נכונות לאותו מועד, וויתר על כל טענה ודרישה אשר היתה לו, ככל שהיתה לו, עד לאותו מועד.

3. הנתבע הגיש בקשה למתן רשות להתגונן, וטען כי הריבית בה מבקש התובע לחייבו, נוגדת את הוראות חוק הריבית התשי"ז 1957, ובנוסף הכחיש את הסכום הנתבע, וטען כי הסכום כאמור מורכב מעמלות וריביות אשר חוייבו בניגוד למוסכם בין הצדדים. כמו כן טען כי התביעה אינה מפורטת דיה, ולא הובהר כיצד חושב הסכום הנתבע.

4. בין לבין, הגיעו הצדדים לכלל הסכמה דיונית, כי החלטה בבקשה למתן רשות להתגונן, תינתן ללא קיום דיון, ועל בסיס טענות הצדדים בכתב.

5. התובע השיב לבקשה למתן רשות להתגונן, ולעמדתו הבקשה למתן רשות להתגונן הינה סתמית וכללית, באופן אשר אינו עונה על רמת הפירוט הנדרשת מבקשה למתן רשות להתגונן.

6. מעבר לאמירה כללית זאת, משיב התובע, כי חוק הריבית וצו הריבית, אינם חלים על אשראי שאינו צמוד, ובמקרה דנן, כעולה ממסמכי ההלוואה, מדובר באשראי הנושא ריבית משתנה, ולא אשראי הנושא הפרשי הצמדה, ולפיכך ממילא אין צו הריבית או חוק הריבית (מכוחו נחקק הצו), מחיל כל חובה על התובע; ולא רק זאת, אלא שהלכה למעשה, שיעור הריבית המתואמת הנדרש מאת הנתבע כעת, ממילא נמוך מהשיעור המירבי ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח