חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תא"ק (כפר-סבא) 16857-07-20 - יוסף בן עזרי ואח' נ' בנק הפועלים בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"ק (כפר-סבא) 16857-07-20 - יוסף בן עזרי ואח' נ' בנק הפועלים בע"מ

תא"ק (כפר-סבא) 16857-07-20

1. יוסף בן עזרי

2. אייל בן עזרי

נ ג ד

בנק הפועלים בע"מ

בית משפט השלום בכפר-סבא

[10.09.2020]

כב' הרשם הבכיר איתי רגב

החלטה

 

1. לפני בקשה למחיקת כותרת ולמתן רשות להתגונן.

2. יוזכר תחילה כי המשיב, הוא התובע, הגיש תביעה נגד המבקשים (ונגד שני נתבעים נוספים שההליכים נגדם עוכבו על רקע הליכים בהתאם לחוק חדלות פרעון) ובה נטען כי הנתבע אלי אברבנל (נגדו עוכבו ההליכים, כאמור) נותר חייב בגין אשראים ויתרת חובה בחשבונו סך כ-690 אלף ₪ וכי יתר הנתבעים (ובכללם המבקשים) ערבו לחלק הארי של חובו של הנתבע אברבנל, וזאת בקשר להלוואה שהחוב לגביה נותר על סך למעלה מ-600 אלף ₪.

3. המבקשים טענו כי התביעה לא ראויה להתברר בסדר דין מקוצר שכן צורפו לה מסמכים חלקיים בלבד, שאינם ממלאים אחר הדרישה לסכום קצוב ולראשית ראיה. לטענתם, דף ריכוז היתרות שצורף לתביעה אינו רשומה מוסדית והמשיב נמנע מלצרף דפי חשבון, פרטי חשבון הלוואה ופירוט אודות הריבית הנהוגה. כן נמנע המשיב מלצרף מסמכים נוספים הקשורים להלוואה.

4. לחילופין ולמען הזהירות טוענים המבקשים כי הוחתמו על ידי המשיב על מסמכים שונים מכפי שנמסר להם, כי נוצלו על ידי המשיב וכי יש לתת להם רשות להתגונן לאור זאת.

5. המשיב טען בתגובה כי דין הבקשה להדחות. לטענתו, כתב הערבות עליו חתמו המבקשים צורף לכתב התביעה (ושוב, לתגובה), וכי למבקש 1 (יוסף) נשלחו, לבקשתו, הסכמים שנערכו וששונו בהתאם לבקשותיו. לטענת המשיב פירוט החוב, רכיביו ויתרותיו, והריבית שנגבתה ביחס לכל אחד מהם, צורפו וממלאים אחר הדרישות להגשת תביעה בסדר דין מקוצר.

6. המבקשים השיבו לתגובה וחזרו על עיקרי טענותיהם, ועל כך שלעמדתם לא צורפו המסמכים הנדרשים לשם ניהול ההליך בסדר דין מקוצר.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח