חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תא"ק (עכו) 1342-07 - עזבון המנוח שלה סאלח ז"ל, נ' חסן זידאן נעים, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"ק (עכו) 1342-07 - עזבון המנוח שלה סאלח ז"ל, נ' חסן זידאן נעים

תא"ק (עכו) 1342-07

עזבון המנוח שלה סאלח ז"ל

1. ראיד עאיק

2. אמירה שלה

3. ג'מילה שלה

ע"י עו"ד דיאן קשקוש

נ ג ד

חסן זידאן נעים

ע"י עו"ד סלימאן משלב

בית משפט השלום בעכו

[24.11.2013]

כב' השופטת ג'ני טנוס

פסק דין

 

בפניי תביעה כספית שהוגשה על ידי המנוח מר סאלח שלה ז"ל (להלן: "התובע") אשר הלך לעולמו תוך כדי ניהול ההליך המשפטי, וזאת להשבת יתרת הלוואה שלא סולקה בסכום של 30,600 ש"ח.

עפ"י הנטען בכתב התביעה, בעקבות עסקה לרכישת קרקע על ידי הנתבע מר זידאן נעים (להלן: "הנתבע") ורוכשים נוספים, עסקה שהתובע עצמו תיווך בה בין בעל הקרקע לבין הנתבע ויתר הרוכשים, ולנוכח מצוקתו הכלכלית של הנתבע, הסכים התובע להלוות לאחרון סכום כסף בסך של 40,600 ש"ח אשר שולם לו באמצעות שיק בנקאי מספר 60423 הנושא תאריך 1.10.2004 (להלן: "השיק הבנקאי"). התובע הוסיף, כי הנתבע חתם על השיק הבנקאי מאחור וכי הוא עצמו (התובע) דאג למסור אותו למוכר.

לטענת התובע, הנתבע החזיר לו סכום של 10,000 ש"ח בלבד מתוך סכום ההלוואה, ולכן עתר הוא במסגרת התביעה דנן לחייבו בתשלום יתרת החוב שעומדת על 30,600 ש"ח בערכי קרן.

לעומת זאת, הנתבע הכחיש את טענת התובע כי לווה ממנו סכום כסף כלשהו והכחיש כי החזיר לו סכום של 10,000 ש"ח על חשבון החוב. הנתבע הוסיף, כי השיק הבנקאי הוצא לאחר שהפקיד כסף מזומן בבנק ומשך כנגדו את השיק.

בישיבת יום 5.5.2010 הגיעו הצדדים להסכמה דיונית, לפיה יוכרע התיק עפ"י בדיקת פוליגרף שתיערך לשני הצדדים ותוצאותיה יחייבו אותם ויכריעו את גורל התביעה.

בהתאם לאמור בוצעה בדיקת הפוליגרף במכון פוליגרף מוכר ועפ"י ממצאי הבדיקה התובע יצא דובר שקר ואילו הנתבע דובר אמת. על אף התוצאה הברורה אשר יצרה ציפייה כי התיק עומד בפני סיום, ב"כ התובע בקש להטיל ספק בתוצאות אלו וביקש לחקור את המומחה, מר בנימין עזורי , אשר ערך את הבדיקה הן לתובע והן לנתבע (להלן: "המומחה").

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח