חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תא"ק (תל-אביב-יפו) 17817-10-18 - חקלאות גונן אגודה שיתופית חקלאית בע"מ נ' שולי תוצרת חקלאית בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"ק (תל-אביב-יפו) 17817-10-18 - חקלאות גונן אגודה שיתופית חקלאית בע"מ נ' שולי תוצרת חקלאית בע"מ

תא"ק (תל-אביב-יפו) 17817-10-18

חקלאות גונן אגודה שיתופית חקלאית בע"מ

נ ג ד

שולי תוצרת חקלאית בע"מ

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

[11.02.2020]

לפני חנה קלוגמן כבוד השופטת

החלטה

 

בפני בקשה למתן רשות להתגונן שהוגשה על ידי הנתבעת (להלן: "הבקשה").

בין הצדדים נכרת הסכם לאספקת יבול גזר לעונת אספקה של שנת 2018, לפיו על התובעת היה לגדל ולמכור לנתבעת גזר של עונת שנת 2018, אשר שווק על ידי הנתבעת (להלן: "ההסכם"). לטענת התובעת, הנתבעת לא שילמה עבור אספקת הגזר ונותר חוב (נומינלי) בסך של 445,553 ₪.

לטענת הנתבעת, התובעת הייתה זו שהפרה את ההסכם ביניהן, כאשר סיפקה לה גזר נגוע, שהרוכשים סירבו לשלם עבורו.

התקיים דיון בבקשה ולאחר מכן הצדדים הגישו סיכומים. הנתבעת הגישה סיכומים ראשונה, אך לא הגישה סיכומי תשובה, למרות שניתנה לה אפשרות לעשות כן, ונשלחה אף החלטה נוספת בהתאם לכתובת שמסר ב"כ הנתבעת בעת שהתפטר מהייצוג, אך החלטה זו חזרה תחת הסטטוס "עזב".

אמנם, ייתכן והנתבעת לא קיבלה את החלטתי מיום 29.10.19, בה חזרתי ואפשרתי לה להגיש סיכומי תשובה, אך מאחר וההחלטה ניתנה במעמד הנתבעת היה עליה להגישם אם רצתה בכך גם ללא החלטה נוספת.

תמצית טענות הצדדים בבקשה:

תמצית טענות הנתבעת:

לטענת הנתבעת (להלן: "הנתבעת" או "המבקשת"), הסיבה שהסכום הנתבע לא שולם היה עקב איכות הגזר הגרועה, שסיפקה לה התובעת. המזמינים, אשר בין היתר, הינם לקוחות מחו"ל ובמיוחד מרוסיה, לא שילמו עבור הגזר לאחר שהתברר שהוא פגום. לטענת הנתבעת, נלקחו דגימות מהגזר הבעייתי ונמסרו ביום 28.06.18 למעבדה מוסמכת. כמו כן, התקבלו עוד דיווחים על איכויות ירודות ורקבונות מלקוחות נוספים בגין גזר שמקורו בתובעת. הלקוחות עצרו את כל התשלומים ושלחו דוחות מגובים במסמכי שמאות מקצועית ובתוספת לתוצאות המעבדה בארץ, התברר כי הגזר נגוע במחלה (פטריה) שמקורה בגידול עצמו. לטענתה, לא הייתה לה כל דרך לדעת שהיא אורזת ומשווקת גזר חולה.

לטענתה, במסגרת ההסכם שנחתם בין הצדדים ביום 25.04.18, התחייבה התובעת לגדל גזר איכותי בעל תקן בינלאומי הנקרא "גלובל גאפ", אשר לדרישותיו התחייבה התובעת (סעיף ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח