חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תמ"ש (תל-אביב-יפו) 10925-11-17 - ש. ז. י. ואח' נ' היועץ המשפטי לממשלה, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תמ"ש (תל-אביב-יפו) 10925-11-17 - ש. ז. י. ואח' נ' היועץ המשפטי לממשלה

תמ"ש (תל-אביב-יפו) 10925-11-17

1. ש. ז. י.

2. ת. ש.

נ ג ד

היועץ המשפטי לממשלה

בית משפט לענייני משפחה בתל-אביב-יפו

[29.04.2018]

לפני ארז שני כבוד השופט

פסק דין

 

1. בפניי עניינה של קטינה כבת חמש עשרה ומעט יותר לעניין בקשת בנות זוג החולקות חיים משותפים מזה כשש עשרה שנה, כך שאחת מהן אותה אכנה "ש", תהא מוכרת גם היא כהורה של הקטינה "ע", מכוחו של צו הורות פסיקתי.

2. התובענה הוגשה ביום 06.01.2017 כתביעתה של הקטינה, אך ברור שטוב עשתה באת כוח מי שאכנה כ"אמהות" כאשר הסכימה שלא לעמוד על כך שיהא צורך לברר זכותו של קטין כבן חמש עשרה, להגיש תובענות בעצמו.

3. די לי בכך שהדין המחייב כיבוד רצונו של קטין בוגר ומבין יחד עם הסכמת אמה הביולוגית של הקטינה, להלן: "ת" הוא ברור כדי שהעניין יהא ראוי לבירור.

4. על-פי כתב התביעה התבקשתי, כאמור, להורות ש"ש" תירשם גם היא כאמה של הקטינה ללא צורך בתסקיר סעד, כך שבעצם תירשם הקטינה כשלה שתי אמהות: ת', אמה הביולוגית ו- ש'.

5. כתב התביעה עוד ביקש כי הרישום ייעשה מיום לידתה של ע', ולא מיום מתן פסק-הדין או הגשת התובענה.

6. כך, ניצבים אנו בפני שתי שאלות שהן כיום בבחינת נושא מרכזי בפסיקה החדשה, לאמור השאלה האם צו הורות פסיקתי הוא דקלרטיבי או מהותי והדברים משליכים לעניין מועד רישום, גם השאלה האם בכל מקרה בו מתבקש צו הורות פסיקתי יש להזמין תסקיר ואיזה סוג של תסקיר דרוש לנו.

7. אומר רק, כי אזרחי ישראל יכולים אולי לצפות לקבל תסקירים בתוך זמן סביר, אך לא זהו המצב ובפועל, מעדויות שונות אשר שמעתי מיום מינויי כשופט, זמני ההמתנה לתסקיר סעד אינן קצרים וזמני המתנה לתסקירים של השירות למען הילד הם בדרך כלל ארוכים הרבה יותר.

8. מדוע רוצה הקטינה ברישום היא שאלה נכבדה, אך צריך להבין שברירת המחדל היא להיענות לרצון. כאשר אדם רוצה ברישומו של הורה נוסף אם אכן הורה הוא ומשמש הוא כהורה שנים רבות, יש לכבד את הרצון, זולת אם תמצא סיבה טובה שלא לכבדו.

9. במילים אחרות, הנטל להוכיח כי הרישום אינו לטובת קטין או שאינו ראוי אינו מוטל על כתפי האמהות או ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח