חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תנ"ג (נצרת) 67071-07-19 - חממת הטכניון ליזמות בע"מ נ' בי אינטרנשיונל בע"מ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תנ"ג (נצרת) 67071-07-19 - חממת הטכניון ליזמות בע"מ נ' בי אינטרנשיונל בע"מ ואח'

תנ"ג (נצרת) 67071-07-19

חממת הטכניון ליזמות בע"מ

נ ג ד

1. בי (ציוד תחליב מעולה) אינטרנשיונל בע"מ

2. B.E/E INTERNATIONAL INC

3. טל שכטר

בית המשפט המחוזי בנצרת

[09.01.2020]

כבוד השופט ערפאת טאהא

החלטה

 

לפניי בקשה לעיון חוזר בהחלטתי מיום 13.11.2019 בגדרה קבעתי כי המצאת כתבי בית דין לידי עו"ד גיא קדם אינה בגדר המצאה כדין למשיבים.

 

רקע

1. המבקשת הינה חברה פרטית בישראל, בבעלות ובשליטה של מוסד הטכניון למחקר ופיתוח בע"מ אשר הוקמה לשם ניהול חממה טכנולוגית. המשיבה 1 הינה חברה פרטית אשר החלה לפעול כ"חברת פרויקט" במסגרת תכנית החממות הטכנולוגיות (להלן: "החברה"). המבקשת מחזיקה בכ-14.6% מהון המניות של החברה כאשר השליטה בחברה מצויה בידי המשיב 3 (להלן: "שכטר") המחזיק ברוב מניותיה ומכהן כדירקטוריון ומנכ"ל בה. ביום 28.7.2019 הוגשה בקשה לגילוי מסמכים מטעם המבקשת בטרם הגשת תביעה נגזרת שבכוונתה להגיש בשם החברה, בטענה כי שכטר פעל בניגוד עניינים, הפר חובת הנאמנות והזהירות המוטלות עליו כנושא משרה בחברה, רוקן אותה מנכסיה ומקניינה הרוחני והסב לה נזקים כספיים. לשיטת המבקשת העביר שכטר את מלוא פעילות החברה לחברת הבת שלה, המשיבה 2, שמאוגדת בארה"ב ומנוהלת על ידו. בעקבות הגשת הבקשה לגילוי מסמכים, הודיע עו"ד קדם לבית המשפט כי אין הוא מייצג את המשיבים ואין להמציא לו כתבי בית דין בעניינם. מנגד הודיעה המבקשת, כי המציאה את הבקשה לגילוי מסמכים למשיבים באמצעות עו"ד קדם, וביקשה לראות בהמצאה זו המצאה כדין.

2. בהחלטה מיום 13.11.2019 דחיתי את בקשת המבקשת בדבר המצאת הבקשה לגילוי מסמכים כדין לעו"ד קדם בשם המשיבים, וקבעתי כי המבקשת לא הציגה מארג ראייתי מספק שעל פיו ניתן לראות בעו"ד קדם ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח