חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תפ"ח (חיפה) 4065-07 - מדינת ישראל נ' כאמל בן מוחמד עוויד ואח', הכרעת דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תפ"ח (חיפה) 4065-07 - מדינת ישראל נ' כאמל בן מוחמד עוויד ואח'

תפ"ח (חיפה) 4065-07

מדינת ישראל

נ ג ד

1. כאמל בן מוחמד עוויד

2. חאמד בן סאלח זינאתי


בית המשפט המחוזי בחיפה

[15.02.2009]


י. אלרון [אב"ד]

ד. סלע

מ. רניאל

 

הכרעת דין

 

השופט י' אלרון [אב"ד]:

 

כנגד הנאשמים הוגש כתב האישום המייחס להם עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע (רצח) ורצח בכוונה תחילה בניגוד לסעיף 499(א)(1) ולסעיפים 300(א)(2), 301 ו-29 לחוק העונשין, התשל"ז -1977.

א. רקע כללי:

בליל יום ה- 14/06/07, נמצאה גופת המנוח, יוסף עלי, תושב כפר יאסיף, כשהיא מוטלת ברכבו, בכביש המצוי בין כפר שייח דנון לבין צומת כברי. רכבו של המנוח נשען על עמוד חשמל, וממבט ראשוני נדמה היה כי המנוח נפגע בתאונת דרכים. אולם, מיד עם בדיקתם הראשונית של הרכב ושל סימני החבלה על גופו של המנוח, עלה החשד כי מותו נגרם באופן בלתי טבעי. בדיקה פתולוגית שנערכה בהמשך אותו יום איששה את החשד, ומממצאיה עלה כי המנוח נרצח בחניקה.

החקירה המשטרתית שנפתחה בעקבות האירוע לא העלתה ממצאים משמעותיים במשך מספר חודשים. אולם, בשלב מסוים נתגלה למשטרה כי עובר למותו של המנוח, ניהלה אשת המנוח זאכיה עלי (להלן: "זאכיה"), קשר רומנטי עם בעלה של אחותה, הלוא הוא, נאשם 1, וכי המפגשים תועדו על ידי חוקר פרטי שנשכר לשם כך על ידי הנאשם 2, אשר השתמש ב"חומר התיעודי" כדי לסחוט מנאשם 1 כספים, תוך שהוא מאיים עליו כי יעביר את החומר לידי בני משפחתה של זאכיה.

עוד היה ידוע למשטרה כי בסמוך לפני השעה 21:00 ביום 13/06/07, שעות ספורות לפני שנתגלתה גופתו, חייג המנוח לטלפון הנייד של נאשם 1, אולם חיוג זה היה האחרון שחייג בחייו, לא נענה. כעבור מספר דקות, ענה המנוח לשיחת טלפון שחויגה ממנוי שמספרו הסתיים בספרות 432. בהמשך נודע למשטרה מפיו של נאשם 1 כי נפגש עם המנוח בסמוך לשעה 21:00, יחד עם אדם נוסף העונה לשם סאלח בדאווי (להלן: "סאלח").

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח