חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ת"ת (חדרה) 21636-12-20 - עומר דגן ע"י נ' אילנית שיווק צעצועים בע"מ ע"י, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ת (חדרה) 21636-12-20 - עומר דגן ע"י נ' אילנית שיווק צעצועים בע"מ ע"י

ת"ת (חדרה) 21636-12-20

עומר דגן ע"י

נ ג ד

אילנית שיווק צעצועים בע"מ ע"י

עו"ד ב"כ אליהו עמר ואח'

בית משפט השלום בחדרה

[26.03.2021]

כב' הרשמת הבכירה טלי מירום

החלטה

 

1. ביום 20.12.2017 הגישה המשיבה בלשכת ההוצל"פ בחדרה בקשה לביצוע תביעה על סכום קצוב בסך של 26,185 ₪. התביעה הוגשה נגד שלושה נתבעים: חברת שי לי צעצועים בע"מ (להלן: חברת שי לי); לוי לילך (להלן: לילך); ובוחבוט שמעון (להלן: שמעון). בכתב התביעה טענה המשיבה, כי סיפקה לחברת שי לי סחורה, ואולם השיקים שמסרה לה חברת שי לי בתמורה לסחורה חוללו בשל העדר כיסוי מספיק ובשל היות החשבון הנמשך חשבון מוגבל. לאור זאת נותרה חברת שי לי חייבת למשיבה, בהתאם לכרטסת הנהלת החשבונות שצורפה לתביעה, סך של 26,185 ₪. התביעה הוגשה גם נגד לילך ושמעון, זאת מכח ערבותם להתחייבויותיה של חברת שי לי, על פי כתב ערבות מיום 12.3.2012.

2. לכתב התביעה צורפו, מלבד הכרטסת, כתב הערבות וצילומי השיקים שסורבו, גם חשבוניות ותעודות משלוח לגבי סחורה שסופקה על ידי המשיבה לחברת שי לי.

3. במועד מסויים לאחר הגשת התביעה לביצוע, הגישה המשיבה בקשה לצירופו של המבקש כנתבע נוסף, זאת נוכח טענת המשיבה לפיה גם הוא חתום על כתב הערבות כערב נוסף, ורק מחמת שגגה לא נתבע מלכתחילה בכתב התביעה המקורי.

4. המבקש הגיש התנגדות לביצוע התביעה, שכללה גם בקשה להארכת המועד להגשת ההתנגדות, שכן זו לא הוגשה במועד.

5. ראשית טען המבקש, כי האזהרה מעולם לא הומצאה לו וכי גילה אודות קיומו של ההליך במקרה, לאחר שהודבקה אזהרה על דלת בית אמו בהליך אחר; הוא עצמו, טען, מתגורר מזה כשנתיים במדינת גאנה באפריקה. זאת ועוד, טען, מיד לאחר שפנה אל ב"כ המשיבה על מנת לברר את פשר ההליך, מיהרה זו והטילה עיקול על חשבונו, וגבתה ממנו בדרך זו סך של כ - 40,000 ₪.

6. שנית, טען, הוא מעולם לא חתם על גבי כתב הערבות שצורף לכתב התביעה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח