חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תת"ע (ירושלים) 6339-02-12 - מדינת ישראל ואח' נ' שוקת מנצור ואח', גזר דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תת"ע (ירושלים) 6339-02-12 - מדינת ישראל ואח' נ' שוקת מנצור ואח'

תת"ע (ירושלים) 6339-02-12

1. מדינת ישראל

נ ג ד

1. שוקת מנצור

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתעבורה בירושלים

[13.03.2013]

לפני אברהם טננבוים כב' השופט

גזר דין

 

הנאשם מר שוקת מנצור (להלן: "הנאשם") הורשע על סמך הודאתו בעבירה של נהיגה בשכרות עבירה על סעיפים 62(3), 64ב(א)(3) וסעיף 39א לפקודת התעבורה, התשכ"א- 1961 ותקנה 169(א) לתקנות התעבורה- התשכ"א- 1961.

הטענה העובדתית היא כי ביום 03.02.12 בשעה 08:00 נהג הנאשם ברכב מסוג "פורד" מ"ר 94-745-36 בירושלים, בהיותו שיכור. בבדיקה שנערכה לו באמצעות מכשיר הינשוף, נמצא כי ריכוז האלכוהול בליטר אוויר נשוף שלו הוא מעל הכמות המותרת בחוק.

בטיעוניו לעונש נציג המאשימה ביקש להשית על הנאשם פסילה ארוכה לתקופה של שלוש שנים, פסילה על תנאי וקנס. כמו כן, ציין כי למרות שהנאשם מחזיק ברישיון נהיגה משנת 2004 הספיק לצבור לחובתו 12 הרשעות קודמות. בנוסף, ציין כי הנאשם עצמו הודה ששתה שתי כוסות ערק כשעה טרם נעצר. נציג המאשימה הדגיש כי מדובר בכמות גבוהה של שכרות שלא ניתן להתעלם ממנה ועמדת בתי המשפט בכלל ובפרט של מותב זה היא שרמה כזו של שכרות מחייבת פסילה לתקופה ארוכה.

בית משפט זה נתקל בנהגים רבים שהואשמו בעבירת הנהיגה בשכרות. מרביתם שונים מדמות ה'שיכור' במובנה המקובל. המדובר על פי רוב באנשים חיוביים ונורמטיביים, שסברו בכנות כי השתייה לא השפיעה עליהם והם יכולים לנהוג. נהגים אלה לא ידעו כי הם נוהגים ברמת השכרות האסורה בחוק. יש טעם לפגם שעונש המינימום הוא שנתיים פסילה. אין זה עונש מידתי יחסית לעונשים אחרים בפקודה. כך למשל יכול נאשם לדבר במכשיר נייד, לעבור באור אדום, ולגרום לתאונה ועדיין יהיה עונשו נמוך משמעותית מעונשו של מי שבדמו כמות אלכוהול מעבר למותר.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח