חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > תת"ע (פתח-תקוה) 2737-08-15 - משה קריף נ' מדינת ישראל, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תת"ע (פתח-תקוה) 2737-08-15 - משה קריף נ' מדינת ישראל

תת"ע (פתח-תקוה) 2737-08-15

משה קריף

נ ג ד

מדינת ישראל

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתעבורה בפתח-תקוה

[03.01.2016]

כבוד השופטת רות וקסמן

החלטה

 

לפני בקשה לביטול פסק דין אשר ניתן ביום 27.10.15 בהעדר התייצבות המבקש, ובו הורשע המבקש בעבירה של שימוש בטלפון שלא באמצעות דיבורית בניגוד לתקנה 28(ב) לתקנות התעבורה, ונגזר עליו קנס בגובה 1,200₪.

טענות הצדדים

לטענת המבקש, הוא לא התייצב לדיון מכיוון שלא קיבל הזמנה לדין. עוד טען המבקש כי כאשר הוא דיבר עם משטרת התנועה אמרו לו שהדו"ח בוטל עקב התיישנות, ולכן לא בירר לגבי הדו"ח.

המשיבה התנגדה לבקשה מן הטעם שהמבקש הוזמן למשפטו בתאריך 27.10.15, אך לא התייצב למועד הדיון, וזאת על אף שהוזמן כדין למועד הדיון. מעבר לכך, המבקש לא הציג מסמכים המעידים על ביטול הדו"ח מחמת התיישנות, ולפיכך אין לו אלא להלין על עצמו.

דיון והכרעה

סעיף 130(ח) לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], התשמ"ב-1982 (להלן: "החוק"), קובע את אמות המידה המנחות את ביהמ"ש בבואו להחליט בבקשה לביטול פסק דין. הסעיף קובע שני טעמים, שאינם מצטברים, המצדיקים ביטולו של פסק דין: קיום סיבה מוצדקת לאי התייצבות הנאשם למשפטו או לחילופין גרימת עיוות דין לנאשם כתוצאה מאי ביטול פסק הדין.

ברע"פ 9142/01 סוראיה איטליא נ' מדינת ישראל נקבע כי: "בשלב זה ניצב המבקש לפתחו של בית המשפט כאשר מבוקשו הוא לקבל "כרטיס כניסה" לקיום חוזר של הליך שהתנהל לכאורה כדין והסתיים. על המבקש מוטל אפוא הנטל לשכנע את בית המשפט כי מתקיימים טעמים המצדיקים את הנעת גלגלי המערכת מחדש".

א. בחינת סיבה מוצדקת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח