חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > 534816-5 - פלוני נ' פלונית, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
534816-5 - פלוני נ' פלונית

534816-5

פלוני

נ ג ד

פלונית


בבית הדין הרבני האזורי חיפה

[7.11.2013]


הרב יצחק שמואל גמזו - אב"ד‏

הרב יצחק אושינסקי

הרב ישראל דב רוזנטל


הנדון: בקשה לביטול הסכם גירושין


בשם התובע - עו"ד טל זלץ

בשם הנתבעת - עו"ד יוסף דיין

 

 

פסק דין

 

לפנינו תביעה לביטול הסכם גירושין מיום י"ד באייר תשע"א (18.5.2011) ולביטול פסק דין מיום כ"ה באייר תשע"א (29.5.2011) שנתן תוקף להסכם זה שבין הצדדים.

הצדדים התגרשו ביום כ"ה באייר תשע"א (29.5.2011).

ב"כ התובע מציג את התביעה: הבעל נכה 100 אחוז, עם פגיעה קשה בראש. עבר תאונת עבודה, נפילה מגובה. עד הנפילה בשנת 05 הוא היה בריא. עבר ניתוחים קשים בראש. הוכר כנכה, מקבל קצבת נכות חודשית. קיבל מליוני ש''ח בשנת 09 במסגרת תביעה כנגד חברת הביטוח. התובע עיוור, בעת תעודת עיוור. הוא רואה צללים. הוא לא קורא מדויק ולא יכול להבין מה שקורא. האשה הדפיסה הסכם והביאה לו לחתימה. המידע לא הובא לפני הדיין היחיד שאישר את ההסכם. בית הדין לא הבין כי מדובר באדם בעל בעיות קשות, ואין אזכור על כך - לא בפרוטוקול ולא בפסק הדין.

ועוד מוסיף ב"כ התובע: הבעל חייב בית בעל מפלס אחד. הוא קנה בית בודד ב[נ'] מכספי הנכות, אך בהסכם, האשה קבלה את הבית. בסעיף 5 ב', הבעל התחייב ל 6,500 ש''ח מזונות לשלושה קטינים, שאחד היה בגיל 17. קצבת הנכות שלו החודשית היא 10,500 ש''ח לחודש. לאחר הגירושין הצדדים המשיכו לגור באותו בית. הכול המשיך להיות משולם מחשבון הבעל. לא שילם אז מזונות. בדירה הקטנה ב[ת' ח'] היה גר עד לפני חודש אחי האשה. הבעל לא קיבל דמי שכירות. הגשנו תביעה לפינוי בבית המשפט. איפה כספי הפיצוים שהבעל קיבל בשנת 09. לפני שהאשה הגיעה לבית הדין לאשר ההסכם, כבר דאגה שכל מיליוני השקלים יעברו אליה ואל בני משפחתה. כיום לא נשאר לו כלום, כספי הביטוח נעלמו במשך שנתיים לפני הסכם הגירושין ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח