חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > 935261-1 - פלוני נ' x, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
935261-1 - פלוני נ' x

935261-1

פלוני

נ ג ד

x


בית הדין הרבני האזורי פתח-תקוה

[29.4.2013]


הרב דוד מלכא - דיין


הנדון: תיקון מעמד אישי

 

החלטה

 

המבקש הגיש ביום 21.4.13 בקשה למתן פסק דין הצהרתי שיקבע את מעמדו לאלמן.

המבקש התגרש מאשתו בביה"ד דנן ביום 15.7.08. לטענתו, ימים מספר לאחר סידור הגט חזרו הצדדים לחיים משותפים עד למועד פטירתה של האשה ביום כ"ז באדר תשע"ג xx/xx/13..

בדיון לפניי ביום י"ב אייר תשע"ג 22.4.13 הצהיר המבקש שאשתו הייתה חולת סרטן וקיבלה טיפולים כימותרפיים שהשפיעו עליה, וכאשר ביקשה ממנו להתגרש הסכים לכך וכיבד את רצונה. לאחר ימים מספר אמרה לו שהיא מצטערת ומבקשת שיחזור אליה לחיים משותפים. בתחילה נעשה הדבר בצנעה ואח"כ בפרהסיה.

המבקש הביא עמו שכן [ש' א'] שהעיד בפניי שהוא גר בשכנות למבקש, ובשלוש השנים האחרונות ראה את המבקש גר בבית ומנהל חיי זוגיות ומטפל בבנות, וכך יודעים כל השכנים.

הופיע עד נוסף [א' מ'] שהעיד שמכיר את המבקש לפחות שתים-עשרה שנה, ובתו למדה עם בתו של המבקש מגיל הגן והייתה בת בית אצלם. לדברי העד, הוא ידע מהגירושין של המבקש, אולם לדבריו גם ראה שהם נשארו יחד, וכל פעם שבא לקחת את בתו מבית המבקש, הוא היה שם. בשנות מחלתה של אשת המבקש ראה באיזו מסירות טיפל בה במצבים קשים שעבר עמה - בצורה יוצאת מגדר הרגיל עד ליום פטירתה.

לשאלת ביה"ד מה מטרת תיקון המעמד מגרוש לאלמן, השיב המבקש שבעיקר הוא דואג לטובתם של הילדים הקטינים המשותפים בעיזבון אמם, והוא רוצה לממש את זכותו לקבל ממקום עבודת המנוחה את המגיע לו כאלמן מביטוח המנהלים שהיה לה.

ביה"ד הבהיר למבקש שכדי להבטיח את זכויות ילדיו כיורשים של אמם המנוחה, הוא רשאי בהיותו אפוטרופוס טבעי של הילדים לפתוח בשמם הליך בקשה למתן צו ירושה על עיזבון אמם.

אולם לגבי הזכאות לביטוח מנהלים אשר מותנית בקביעת מעמדו ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח